Gosci: 35 | Uzytkownikow: 0 | Zarejestrowanych: 45 | Ostatni: Ala546
 Logowanie


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!
 Menu główne
 BIP GOK Osięciny
 Twórczość regionu
Poezja
 Miłosne
 Patriotyczne
 Egzystencjalne
 
10 ostatnich stron
 Kiedyś Odejdę
 Na kujawską nutę
 Po drodze
 Jeszcze mam czas...
 Droga
 Poeta
 Dom
 Jak?
 Upadły Anioł
 Po drugiej stronie
 Info
Wiersze prosimy przesyłać na adres: "GOK" ul. I WP 21, 88-220 Osięciny lub za pośrednictwem naszej strony.
Macie jakieś wątpliwości czy pytania - postaramy się na wszystkie odpowiedzieć. Zachęcamy do publikacji. Słowo zachęty
 Szukaj w portalu

 Teraz "czatują"

 Przejdź do czatu
 Statystyki
Użytkownicy:  Użytkownicy:
Ostatni:  Nowy dzisiaj: 0
Ostatni:  Nowy wczoraj: 0
Ostatni:  Razem: 45
Ostatni:  Ostatni:
Ala546
Użytkownicy:  Online
Użytkownicy:  Użytkownicy: 0
Gości:  Gości: 35
Razem:  Razem: 35
Użytkownicy:  Użytkownicy online
Brak użytkowników online
 Admin
 Odwiedziny
Odwiedziło nas

od 03.2007


   WOJEWÓDZKIE SPOTKANIE TEATRÓW OBRZĘDU LUDOWEGO GAWĘDZIARZY I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH  
Autor Ranszy Dodano:  piątek, 12 lipca 2019

Informacje ogólne 
 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”.

7 lipca 2019 w Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach odbyło się  WOJEWÓDZKIE SPOTKANIE TEATRÓW OBRZĘDU LUDOWEGO GAWĘDZIARZY I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH. Już od samego rana trwały przygotowania na przyjęcie 14 grup artystyczno-muzycznych. O godz.  9.30 wszystkie Grupy zebrały się przed GOK, aby wspólnie wyruszyć przez Osięciny barwnym korowodem  i znaleźć się w niezwykłym miejscu, które stanowi serce każdej miejscowości. Wiemy, o czym mowa? – o Rynku. To centralny punkt każdych ważniejszych wydarzeń odbywajacych się dla publiczności. To tam wszyscy mieszkańcy mogli zobaczyć i wysłuchać namiastkę wspólnie śpiewających i tańczących zespołów. Zachęcały one do uroczystego Przemarszu z powrotem do Gminnego Ośrodka Kultury w Osięcinach.
Gospodarz Spotkania, Wójt Gminy Osięciny – Jerzy Izydorski przed wejściem do GOK uroczyście powitał wszystkich chlebem i solą. 
O godz. 10.00 nastąpiły prezentacje konkursowe poszczególnych teatrów, zespołów, gawędziarzy i śpiewaków ludowych.
W Spotkaniu wzięło udział 5 zespołów obrzędu ludowego, mających w swoim repertuarze widowiska obrazujące zapomniane tradycje i zwyczaje kultury ludowej. Ponadto wystąpiło 6. solistów – śpiewaków ludowych i 3. gawędziarzy ludowych, którzy poprzez swoje prezentacje pragną pielęgnować i kultywować śpiew, muzykę, gwarę ludową.
 Komentarze? Czytaj dalej cały artykuł: 'WOJEWÓDZKIE SPOTKANIE TEATRÓW OBRZĘDU LUDOWEGO GAWĘDZIARZY I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH'   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Uroczyste zakończenie Klubu Młodzieżowego  
Autor Ranszy Dodano:  wtorek, 09 lipca 2019

Informacje ogólne 

 „KLUB MŁODZIEŻOWY MAJĄCY NA CELU WSPARCIE PROCESU EDUKACYJNEGO ORAZ ROZWÓJ TALENTÓW I ZAINTERESOWAŃ” realizowany był przez projekt grantowy: Wdrażanie strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Powiatu Radziejowskiego” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. 


Uroczyste zakończenie Klubu Młodzieżowego

Powoli zbliżał się ten dzień… z nostalgią wspominamy (my instruktorzy) chwilę zakończenia naszych spotkań Klubu Młodzieżowego. To w Klubie dzieci się integrowały, nawiązywały przyjaźnie. 
W Klubie dzieci doskonaliły się w sztuce artystycznej: muzyka, plastyka, taniec, ale jednocześnie nie zapominały o nauce, która stanowi w dzisiejszych czasach warunek konieczny do zdobycia wymarzonego zawodu. Stąd nasze nastawienie na edukację, odbywały się więc zajęcia matematyczne i z języka angielskiego. Oczywiście oprócz zajęć odbywały się wyjazdy, podczas których dzieci wracały pełne sił do dalszej pracy twórczej.
Dodatkową mobilizację stanowiły nagrody: dla młodszych deskorolki, a dla starszych nowoczesne zegarki.
Mamy nadzieję, że te miesiące spędzone z nami nie będą tylko miłym wspomnieniem, ale ważnym doświadczeniem, które wpłynie pozytywnie na Waszą osobowość i spostrzegania świata.
W imieniu Instruktorów i swoim serdecznie Wam dziękuję za ten czas spędzony z Wami.
Pozdrawiamy Was serdecznie i mamy nadzieję, że zawitacie do nas jeszcze nie raz…
 
Opiekun Grupy
Justyna Izydorczyk    

 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Wyjazd integracyjny  
Autor Ranszy Dodano:  wtorek, 09 lipca 2019

Informacje ogólne 

Tuż po powitaniu wakacji od 1 lipca do 5 lipca GOK wspólnie z GOPS w Osięcinach zorganizowali wyjazdy dla dzieci. Grupa liczyła 25 osób.
W poniedziałek pojechaliśmy do Multikina we Włocławku na bajkę: „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, we wtorek czekało na nich  Miasteczko westernowe KANSAS CITY w Grudziądzu, środa to typowy dzień na gimnastykę a więc czas na Park Trampolin we Włocławku.
W czwartek miały okazję podziwiać skamieniałości i dowiedzieć się jak wyglądał świat dinozaurów, udaliśmy się więc do Solca Kujawskiego.
W piątkowe przedpołudnie dzieci miały okazję popluskać się na basenie w Radziejowie, po powrocie obejrzały film na Sali kinowej w Osięcinach. Następnie pojechaliśmy do „Zajazdu Łokietek” w Płowcach na uroczysty obiad, gdzie na zakończenie zostały im wręczone słodkości i pamiątkowe dyplomy przez Sekretarz Gminy Osięciny – H. Urbańską, Przewodniczącego Rady Gminy Osięciny – R. Błaszczyka, Kierownika GOSP w Osięcinach – K. Pawlak. 
W podróżach małych i dużych wzięli udział: kierownik wycieczek – Piotr Zieliński, opiekun – Justyna Izydorczyk i Panie z GOPS.
Zapraszamy do galerii.

 
Justyna Izydorczyk
 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   WSPOMNIENIE POWITANIA WAKACJI  
Autor Ranszy Dodano:  wtorek, 09 lipca 2019

Informacje ogólne 

30.06.2019 roku, jak co roku Organizatorzy zapraszają mieszkańców Gminy Osięciny i okolic, przyjezdnych, tych dalszych i bliższych na Powitanie wakacji. Wrażenia sportowo-muzyczne dostarczyły publiczności gminne zawody sportowo-pożarowe i występujące zespoły.
Już od godz. 13.30 drużyny młodzieżowe żeńskie i męskie Jednostek OSP z Gminy Osięciny rozpoczęły „walkę” o puchary. Walka była podwójna, nie dosyć, że skwar lał się z nieba to jeszcze z węży, ale to akurat dawało otuchę i energię do szybkiego biegu.
Po „maratońskich” konkurencjach wytypowani zostali najwytrwalsi i najszybsi. Warto napisać, że:
W ćwiczeniach bojowych na podium stanęli:
 I miejsce – MDP OSP Osięciny – Męska       
II miejsce – MDP OSP Osięciny – Żeńska
III miejsce – MDP OSP Osięciny – Mieszana

W sztafecie pożarniczej:
I miejsce – MDP OSP Wola Skarbkowa – Mieszana       
II miejsce – MDP OSP Osięciny – Męska
III miejsce – MDP OSP Osięciny – Żeńska

W drugiej grupie wzięło udział 7 jednostek. Oto wyniki rywalizacji:
Ćwiczenia bojowe:
I miejsce – OSP Wola Skarbkowa
II miejsce – OSP Osięciny
III miejsce – OSP Ruszki

Sztafeta pożarnicza:
I miejsce – OSP Pilichowo
II miejsce – OSP Ruszki
III miejsce – OSP Osięciny

Przyszedł czas na generalną klasyfikacji zawodów.

I MIEJSCE OSP RUSZKI
II MIEJSCE OSP OSIĘCINY
III MIEJSCE WOLA SKARBKOWA

Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Radziejowie – Mł. Bryg. Adam Małecki, a sędzią głównym zawodów był Mł. Bryg. Jarosław Stokwisz.
Gratulujemy!

O godz. 16.00 weszliśmy już wielkimi krokami w blok muzyczno-rozrywkowy, gdzie przywitała nas Gwiazda: Grupa POWER PLAY.
Dla młodszej części publiczności, ale nie tylko wystąpił na scenie z pokazem tańca break dance Crazy Squad Kids działający w GOK Osięciny.
Po akrobatycznych manewrach odbył się koncert zespołu GAME COVER. Tuż po nich zachęcił do zabawy zespół PAUZA.
W międzyczasie dla tych najmniejszych przygotowany został program artystyczny – „Czarodziejski świat cyrku”, gdzie pokazane zostały walory gimnastyczne: pojawił się tańcujący ślimak, króliczki, wyłoniony został zwycięzca konkurecji hula-hop – Sebastian Szmyt, brawo za odwagę.
Księżniczka zachęcała dzieci do zdrowego odżywiania: „Pijcie soki owocowe i warzywne: z buraczka, jabłuszka, marchewki…”.
Dalsza zabawa do późnego wieczora z zespołem TOMAS przebiegła jeszcze w ciepłej atmosferze… Ufff tego upalnego dnia większość z nas nie zapomni… przypomnijmy go jeszcze w galerii zdjęć.
PS. Dziękujemy za to, że byliście z nami.


Justyna Izydorczyk     
 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   WOJEWÓDZKIE SPOTKANIE TEATRÓW OBRZĘDU LUDOWEGO GAWĘDZIARZY I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH  
Autor Ranszy Dodano:  czwartek, 27 czerwca 2019

Informacje ogólne  Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Uroczyste wręczenie nagród: Wiosna na Kujawach  
Autor Ranszy Dodano:  czwartek, 27 czerwca 2019

Informacje ogólne 
„Do grającej szafy grosik wrzuć”

- tym oto wymownym cytatem 16 czerwca, w niedzielne popołudnie rozpoczęty został koncert Akademii Wokalu działającego w Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach, w której dzieci i młodzież szlifują swój talent muzyczny. Usłyszeliśmy piosenki, które nauczyli się w trakcie zajęć muzycznych. Pod czujnym okiem K. Olszta-Zielińskiej i T. Cybulskiego poszło im śpiewająco.
Koncert był punkcikiem finalnym i podsumowaniem ich pracy, jak również muzycznych zajęć Klubu Młodzieżowego, działającego od marca w GOK
Okazją, aby publiczność mogła ich usłyszeć w pełnej odsłonie artystyczno-muzykalnej było uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Wiosna na Kujawach”. 
Komisja w osobach: Jan Nocoń - Radny Powiatu Radziejowskiego, Bogdan Karpiński - Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Gminy Osięciny, Piotr Zieliński - dyrektor GOK w Osięcinach, Anna Nosek - nauczycielka w SP w Osięcinach mieli przyjemność pogratulować dzieciom i młodzieży ich inwencji twórczej i wręczyć im nagrody książkowe, akcesoria malarskie.
Całą uroczystość poprowadzili organizatorzy konkursu: Anna Nosek i Piotr Zieliński.
 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Klub Młodzieżowy  
Autor Ranszy Dodano:  czwartek, 27 czerwca 2019

Informacje ogólne 

Od marca w naszym Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach realizowany jest projekt grantowy: Wdrażanie strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Powiatu Radziejowskiego” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, pt.:

 „KLUB MŁODZIEŻOWY MAJĄCY NA CELU WSPARCIE PROCESU EDUKACYJNEGO ORAZ ROZWÓJ TALENTÓW I ZAINTERESOWAŃ”.

Uczestnikami naszego Klubu są dzieci ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Osięciny. W Klubie główny nacisk kładzie się na wsparcie procesu edukacyjnego przez pomoc w nauce i przezwyciężanie trudności szkolnych, na wzmocnieniu procesu integracji ze społeczeństwem poprzez kontakt z rówieśnikami, zapewnienie bezpiecznych form spędzania czasu wolnego poprzez rozwój talentów i zainteresowań.
 Komentarze? Czytaj dalej cały artykuł: 'Klub Młodzieżowy'   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Powitanie Wakacji 2019  
Autor Ranszy Dodano:  wtorek, 18 czerwca 2019

Informacje ogólne 
 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Do grającej szafy grosik wrzuć  
Autor Ranszy Dodano:  czwartek, 13 czerwca 2019

Informacje ogólne 
 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Ogłoszenie  
Autor Ranszy Dodano:  środa, 12 czerwca 2019

Informacje ogólne Gminny Ośrodek Kultury oraz Szkoła Podstawowa w Osięcinach ogłaszają wyniki XIX edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pt. „WIOSNA na Kujawach”.
Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach:


 Komentarze? Czytaj dalej cały artykuł: 'Ogłoszenie'   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  

<   1234567891011121314151617181920212223242526364656667686   >

Znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Komentarze są własnością ich autorów. Wszystkie inne materiały © 2006 by GOK.
Ta strona jest oparta na PostNuke, systemie portalowym, napisanym w PHP. PostNuke jest Wolnym Oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU/GPL.

Możesz pobierać nasze niusy, używając pliku Pobierz nasze niusy
array(8) { ["version"]=> string(3) "1.3" ["state"]=> string(1) "3" ["description"]=> string(47) "A module to display the news on your index page" ["displayname"]=> string(9) "Artykuły" ["regid"]=> string(1) "7" ["directory"]=> string(4) "News" ["type"]=> string(1) "1" ["name"]=> string(4) "News" }