Gosci: 31 | Uzytkownikow: 0 | Zarejestrowanych: 45 | Ostatni: Ala546
 Logowanie


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!
 Menu główne
 BIP GOK Osięciny
 Twórczość regionu
Poezja
 Miłosne
 Patriotyczne
 Egzystencjalne
 
10 ostatnich stron
 Kiedyś Odejdę
 Na kujawską nutę
 Po drodze
 Jeszcze mam czas...
 Droga
 Poeta
 Dom
 Jak?
 Upadły Anioł
 Po drugiej stronie
 Info
Wiersze prosimy przesyłać na adres: "GOK" ul. I WP 21, 88-220 Osięciny lub za pośrednictwem naszej strony.
Macie jakieś wątpliwości czy pytania - postaramy się na wszystkie odpowiedzieć. Zachęcamy do publikacji. Słowo zachęty
 Szukaj w portalu

 Teraz "czatują"

 Przejdź do czatu
 Statystyki
Użytkownicy:  Użytkownicy:
Ostatni:  Nowy dzisiaj: 0
Ostatni:  Nowy wczoraj: 0
Ostatni:  Razem: 45
Ostatni:  Ostatni:
Ala546
Użytkownicy:  Online
Użytkownicy:  Użytkownicy: 0
Gości:  Gości: 31
Razem:  Razem: 31
Użytkownicy:  Użytkownicy online
Brak użytkowników online
 Admin
 Odwiedziny
Odwiedziło nas

od 03.2007


   11 listopada - Dzień Niepodległości  
Autor Ranszy Dodano:  piątek, 15 listopada 2019

Informacje ogólne 

Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Józef PiłsudskiKrocząc drogami niepodległości, niewątpliwie historia wybija się na plan pierwszy, nie sposób więc pominąć powyższych słów.
Gminny Ośrodek Kultury w niedzielne popołudnie 10 listopada zaprosił wszystkich chętnych na wspólne uświetnienie tego święta.
Po przywitaniu przez dyrektora GOK – Piotra Zielińskiego wszystkich zgromadzonych na sali widowiskowej  wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Kościelnej Wsi pod kierunkiem Pań: Małgorzaty Kapelińskiej i Moniki Rydelek. Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu artystycznym uczniów zapisany został na kartach teraźniejszości pod znamiennym hasłem: „To jest moja Ojczyzna”.
Słowa podziękowania kierujemy w stronę dyrektor S.P w Kościelnej Wsi Elwiry Kłosowskiej, Barbary Panfil, Joanny Tumińskiej, Sabiny Jałoszyńskiej, Grzegorza Woźniaka oraz Rodziców za zaangażowanie w przygotowanie akademii. 
Aby tradycji stało się zadość nie można było pominąć pieśni patriotycznych, które mogliśmy usłyszeć w wykonaniu naszego Chóru Męskiego „Osięciny” pod dyrygenturą Tomasza Cybulskiego.
11 listopada – dla upamiętnienia tego dnia przy OSP w Osięcinach spotkały się delegacje szkół, zakłady pracy i wszystkie osoby chętne, aby później wspólnie udać się do Kościoła uczestnicząc we Mszy Świętej za Ojczyznę. 
Do udziału w tak ważnej dla Polski uroczystości zaprosili: Samorząd Gminy Osięciny, Parafia Rzymsko-Katolicka w Osięcinach, Szkoła Podstawowa w Kościelnej Wsi i Gminny Ośrodek Kultury w Osięcinach.

 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   11 listopada - Dzień Niepodległości  
Autor Ranszy Dodano:  niedziela, 03 listopada 2019

Informacje ogólne 
 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Konfrontacje Zespołów Mażoretkowych Chełmno 2019  
Autor Ranszy Dodano:  środa, 25 września 2019

Informacje ogólne 

7 września odbyły się Konfrontacje Zespołów Mażoretkowych Chełmno 2019. W imprezie tej wzięły udział mażoretki z naszego Ośrodka Kultury. Ich umiejętności zostały ocenione bardzo wysoko. Pierwsze miejsce w swojej kategorii osiągnęły kadetki Oliwia Dzierżawska i Zosia Malinowska, wykonując choreografię na duet. Drugie miejsce indywidualnie zdobyła Eliza Walczak. Największym osiągnięciem jest jednak nagroda Grand Prix konfrontacji dla duetu  Oliwia i Zosia co świadczy o ich wysokich umiejętnościach i fachowym przygotowaniu przez instruktora p. Jerzego Ferchowa. Gratulujemy i życzymy naszym mażoretkom kolejnych sukcesów.

 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Zajęcia z języka angielskiego  
Autor Ranszy Dodano:  piątek, 06 września 2019

Informacje ogólne 
 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Dożynki Gminno-Parafialne  
Autor Ranszy Dodano:  czwartek, 05 września 2019

Informacje ogólne 

31.08.2019r. na stadionie sportowym w Osięcinach odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Jak co roku, tak i tym razem publiczność nie zawiodła. Mimo upalnego popołudnia z godziny na godzinę przybywało coraz więcej chętnych do skorzystania z przygotowanych atrakcji, a było w czym wybierać. 

Urozmaicony park zabaw przykuwał uwagę nie tylko tych najmłodszych, ale również starszych, nie mogli narzekać na nudę. Park tętnił życiem do późnych godzin wieczornych. Można więc śmiało wnioskować, że bawili się wyśmienicie, a zdjęcia są tego najlepszym dowodem.


 Komentarze? Czytaj dalej cały artykuł: 'Dożynki Gminno-Parafialne'   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   30-lecie Kujawioków 1989-2019r.  
Autor Ranszy Dodano:  czwartek, 29 sierpnia 2019

Informacje ogólne 


Uroczysta gala 30-lecia zespołu rozpoczęta została przez dyrektora GOK w Osięcinach i jednocześnie członka Kapeli – Piotra Zielińskiego oraz kierowników zespołu „Kujawioki”: Zenona Paliwodę i Małgorzatę Kapelińską. 
Po przywitaniu przyjaciół, współpracowników, sympatyków i rodziny występujących, pozostałych gości, w tym Samorząd Gminy Osięciny; Wójta – J. Izydorskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Osięciny – R. Błaszczyka wraz z Radnymi zaprosili na koncert. Podkreślili przy tym, że to właśnie miłość do muzyki folklorystycznej połączyła członków zespołu.
 Komentarze? Czytaj dalej cały artykuł: '30-lecie Kujawioków 1989-2019r.'   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   WSPOMNIENIE II TURNUSU WYJAZDÓW INTEGRACYJNYCH  
Autor Ranszy Dodano:  czwartek, 29 sierpnia 2019

Informacje filmowe 

Dni 19.08-23.08.2019r. poświęciliśmy dla dzieci i nieskromnie napiszę, że zaliczamy je do udanych, co potwierdzili sami nasi podróżnicy - grupa licząca 37 osób.
W 5-dniowych wyjazdach integracyjnych: bliskich i dalekich mogliśmy zwiedzać i korzystać z atrakcji przygotowanych przez GOK.
W pigułce relacjonujemy każdy dzień naszych eskapad.

 Komentarze? Czytaj dalej cały artykuł: 'WSPOMNIENIE II TURNUSU WYJAZDÓW INTEGRACYJNYCH'   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Dożynki 2019  
Autor Ranszy Dodano:  wtorek, 13 sierpnia 2019

Informacje ogólne 
 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   II Turnus wyjazdów integracyjnych  
Autor Ranszy Dodano:  niedziela, 28 lipca 2019

Informacje ogólne GMINNY OŚRODEK KULTURY W OSIĘCINACH

serdecznie zaprasza na

II Turnus wyjazdów integracyjnych
w dniach 19.08-23.08.2019r.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 13.08.2019r. (wtorek)
Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł

Pierwszeństwo zapisów pod numerem tel. 601801511 mają dzieci uczestniczące w zajęciach muzycznych i tanecznych  GOK. Pozostałe zapisy według kolejności zgłoszeń.


 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Orkiestra i Kujawioki w Pieninach  
Autor Ranszy Dodano:  niedziela, 28 lipca 2019

Informacje ogólne 

Orkiestra Dęta OSP „Semper Fidelis” i zespół folklorystyczny Kujawioki z samego rana wyruszyli do Sromowiec Wyżnych, by przygotować się na występy. Wyjazd ten związany był z zaproszeniem Wójta Gminy Czorsztyn i Dyrektora Centrum Kultury.
Nasze zespoły miały okazję wystąpić w górskiej miejscowości – Maniowy na festynie kulturalno-sportowym zorganizowanym przez Gminę Czorsztyn, Mali Maniowianie im. ks.Antoniego Siudy, Centrum Kultury Gminy Czorsztyn.  Z festynem połączony został Jubileusz 25-lecia zespołu Góralskiego „Mali Maniowianie” oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Maniowach.  
W niedzielę 14.07. ze Szkolnego Ośrodka Wypoczynkowego "Orle Gniazdo" (naszej przystani noclegowej) pojechaliśmy do Maniowy.
Po przywitaniu wszystkich gości przez Wójta Gminy Czorsztyn, Dyrektora Centrum Kultury i Kapelmistrza Orkiestry Dętej OSP Osięciny odbyła się część artystyczna uroczystości.
Nasza Orkiestra miała zaszczyt zagrać w pierwszej kolejności. Podczas koncertu  wiernie towarzyszyły jej reprezentantki Mażoretek: Zosia Malinowska i Oliwia Dzierżawska.
Po góralskich występach wybrany repertuar folklorystycznej muzyki ludowej przedstawiły Kujawioki.
To spotkanie kujawsko-góralskie nie jest pierwszym. Zaprzyjaźnieni jesteśmy z nimi już od pewnego czasu. Korzystamy z ich uprzejmości,  zaproszeń, bo warto poznawać bliższe i dalsze zwyczaje, obrzędy, tradycję i kulturę góralską. Co prawda jest ona odmienna od naszej, ale to właśnie skłania do ciągłego jej odkrywania..., a im bliżej jesteśmy człowieka, danej kultury tym lepiej ją rozumiemy.
Dziękując za miłe przyjęcie, za gościnę... postaramy się żartów góralskich nie zapomnieć ;)

Justyna Izydorczyk
 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  

<   12345678910111213141516171819202122232425354555657585   >

Znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Komentarze są własnością ich autorów. Wszystkie inne materiały © 2006 by GOK.
Ta strona jest oparta na PostNuke, systemie portalowym, napisanym w PHP. PostNuke jest Wolnym Oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU/GPL.

Możesz pobierać nasze niusy, używając pliku Pobierz nasze niusy
array(8) { ["version"]=> string(3) "1.3" ["state"]=> string(1) "3" ["description"]=> string(47) "A module to display the news on your index page" ["displayname"]=> string(9) "Artykuły" ["regid"]=> string(1) "7" ["directory"]=> string(4) "News" ["type"]=> string(1) "1" ["name"]=> string(4) "News" }