Gosci: 25 | Uzytkownikow: 0 | Zarejestrowanych: 45 | Ostatni: Ala546
 Logowanie


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!
 Menu główne
 BIP GOK Osięciny
 Twórczość regionu
Poezja
 Miłosne
 Patriotyczne
 Egzystencjalne
 
10 ostatnich stron
 Kiedyś Odejdę
 Na kujawską nutę
 Po drodze
 Jeszcze mam czas...
 Droga
 Poeta
 Dom
 Jak?
 Upadły Anioł
 Po drugiej stronie
 Info
Wiersze prosimy przesyłać na adres: "GOK" ul. I WP 21, 88-220 Osięciny lub za pośrednictwem naszej strony.
Macie jakieś wątpliwości czy pytania - postaramy się na wszystkie odpowiedzieć. Zachęcamy do publikacji. Słowo zachęty
 Szukaj w portalu

 Teraz "czatują"

 Przejdź do czatu
 Statystyki
Użytkownicy:  Użytkownicy:
Ostatni:  Nowy dzisiaj: 0
Ostatni:  Nowy wczoraj: 0
Ostatni:  Razem: 45
Ostatni:  Ostatni:
Ala546
Użytkownicy:  Online
Użytkownicy:  Użytkownicy: 0
Gości:  Gości: 25
Razem:  Razem: 25
Użytkownicy:  Użytkownicy online
Brak użytkowników online
 Admin
 Odwiedziny
Odwiedziło nas

od 03.2007


   Wspólne spotkania opłatkowe  
Autor Ranszy Dodano:  niedziela, 23 grudnia 2018

Informacje ogólne 

     Każdego roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia grupy mające swoją siedzibę w GOK organizują spotkania opłatkowe, by w miłej i serdecznej atmosferze spędzić wspólne chwile łącząc je z przygotowanymi tradycyjnymi potrawami.

Zapraszamy do galerii zdjęć, aby każdy kto gościł z nimi mógł się odnaleźć.
 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Jesień na Kujawach  
Autor Ranszy Dodano:  środa, 12 grudnia 2018

Informacje ogólne 

W niedzielne popołudnie na sali widowiskowej w Gminnym Ośrodku Kultury mogliśmy podziwiać uczniów kl.  I, II i III, którzy wystąpili z okazji wręczenia nagród i wyróżnień konkursu plastycznego „Jesień na Kujawach”. Prezentowali się okazale, co widać w galerii zdjęć.Z okazji stulecia odzyskania niepodległości przedstawili program patriotyczny w formie artystycznego wyrazu, były więc:
•    Piosenki: „Jestem Polką i Polakiem” w wykonaniu kl. II i III , „Piosenka Małego Patrioty”, którą zaśpiewali pierwszoklasiści;  
•    Wiersze: „Polska”, „Ojczyzno”, „Czym będę”, „Ziemia rodzinna”, „Mała Ojczyzna”, „Kto ty jesteś, Polak mały”, „11 listopada”
•    Taniec: „Kujawiaczek” w wykonaniu najmłodszych artystów, „Polonez”.
Po występach powitaliśmy na scenie laureatów już XIX edycji naszego konkursu. Komisja w składzie: p. Bogdan Karpiński, Jan Nocoń dokonali uroczystego wręczenia nagród. 
Dziękujemy serdecznie prowadzącym program i jednocześnie organizatorom konkursu: Piotrowi Zielińskiemu i Annie Nosek.
Podziękowania kierujemy również w stronę pań, które przygotowały „artystów”, a należą do nich: Anna Nosek, Agnieszka Trzeciak, Agnieszka Domańska, Aneta Wojtkowska, Anna Musiał.
 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Ogłoszenie  
Autor Ranszy Dodano:  piątek, 30 listopada 2018

Informacje ogólne Gminny Ośrodek Kultury oraz Szkoła Podstawowa w Osięcinach ogłaszają wyniki XIX edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pt. „JESIEŃ na Kujawach”.
W związku z przypadającym w tym roku stuleciem odzyskania niepodległości celem tej edycji było przedstawienie w formie artystycznego przekazu Miejsc Pamięci znajdujących się w różnych zakątkach Kujaw oraz piękna krajobrazu kujawskiego jesienną porą. Mogły to być miejsca znane lub te, o których wiedzą tylko mieszkańcy okolic.

 Komentarze? Czytaj dalej cały artykuł: 'Ogłoszenie'   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Dzień Seniora  
Autor Ranszy Dodano:  piątek, 30 listopada 2018

Informacje ogólne 

    W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które są okazją do celebrowania dojrzałego  czy starszego wieku. W listopadzie obchodzimy światowy oraz Ogólnopolski Dzień Seniora. Na terenie naszej Gminy ustaliliśmy właśnie 24 listopada Dniem Seniora.
Te święta mają wspólny cel: kształtowanie właściwego społecznego postrzegania osób starszych oraz zapewnienie im godnego życia. Stało się już zatem tradycją naszej Gminy i Parafii, że co roku spotykamy się, aby uczcić ten piękny dzień i podziękować Wam Drodzy Seniorzy, za to, że dzięki Wam nie pokryły się kurzem nasze obyczaje. Bycie Seniorem powinno stać się atutem, dlatego uszanujmy ten czas jako dobrodziejstwo.
My Seniorzy mamy ogromna wiedzę, doświadczenie życiowe oraz wyczucie sytuacji. To my jesteśmy strażnikami tradycji religijnych, patriotycznych, rodzinnych, kultywujemy kulturę naszego regionu, naszej miejscowości, a także kulturę kulinarną. Niech wartości i polskie chrześcijańskie tradycje staną się przykładem młodszego pokolenia.
Godna podziwu jest wśród nas nieustanna chęć spotkań, wymiany poglądów, ale przede wszystkim radość i optymizm jaki nosimy w sobie, a doskonale wiemy, że najważniejsze jest zdrowie, radość i pogoda ducha, a wówczas wiek się nie liczy.
Do naszych Drogich Seniorów wciąż młodych duchem, którzy może mają srebrne włosy, ale na pewno złote serce – kieruję najserdeczniejsze życzenia, wszystkiego dobrego.Urszula Ochocińska  
 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI KUJAW BACHORNYCH NOWYCH  
Autor Ranszy Dodano:  wtorek, 27 listopada 2018

Informacje ogólne 

15.11.2018r. FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI KUJAW BACHORNYCH NOWYCH

ZAPRASZAM
 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Młodzi Niepodległej  
Autor Ranszy Dodano:  poniedziałek, 26 listopada 2018

Informacje ogólne 

    Dnia 17 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach odbył się koncert w wykonaniu wychowanków Akademii Wokalu, pod kierownictwem Katarzyny Olszta-Zielińskiej i Tomasza Cybulskiego, pt. „Młodzi Niepodległej”. Młodzi artyści z naszej Gminy i nie tylko, zaprezentowali się w repertuarze patriotycznym, składając Ojczyźnie w ten sposób hołd i wyrażając szacunek względem niej.
Koncert był pełen wzruszeń i emocji, a owacjom nie było końca. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na to niezwykłe wydarzenie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   100 lat Niepodległości  
Autor Ranszy Dodano:  wtorek, 13 listopada 2018

Informacje ogólne 

    11 listopada 2018 roku będzie dniem pamiętnym dla wszystkich. Tego dnia w całym kraju hucznie obchodzono nasze narodowe święto 100lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i podobnie w Gminie Osięciny nie zabrakło patriotycznego, podniosłego klimatu. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą o 10:30, w której uczestniczyły poczty sztandarowe z naszej Gminy. Po Mszy Świętej wszyscy przeszli na plac koło rynku w celu odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowej tablicy, a także zaśpiewania z Polakami z całego kraju, Mazurka Dąbrowskiego. O godzinie 17, w Gminnym Ośrodku Kultury, mogliśmy uczestniczyć w spektaklu "Jeszcze Polska nie umarła" w wykonaniu uczniów, rodziców, nauczycieli z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pocierzynie przy gościnnym udziale księdza Michała Laskowskiego. Po spektaklu swój recital "Ocalić od Zapomnienia" wyśpiewała Barbara Kalinowska z Bydgoszczy. Dziękujemy wszystkim za swoją obecność. To jednak nie koniec patriotycznych wzruszeń, już za tydzień 17 listopada zapraszamy na koncert w wykonaniu wychowanków Akademii Wokalu do naszego Ośrodka, a niedzielę na koncert Chóru Męskiego Osięciny i Orkiestry Dętej Semper Fidelis do kościoła w Osięcinach.


 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Weekend Patriotyczny  
Autor Ranszy Dodano:  wtorek, 13 listopada 2018

Informacje ogólne 
 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   100 lat Niepodległości  
Autor Ranszy Dodano:  niedziela, 04 listopada 2018

Informacje ogólne 
 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  
   Bal  
Autor Ranszy Dodano:  środa, 31 października 2018

Informacje ogólne 

Rozświetlić komuś noc
Błysnąć i nagle przemienić się...
na BALU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCHDzięki organizacji takiego spotkania będącego alternatywą dla halloween, dzieci miały możliwość  „przeistoczyć się”  w osobę świętą, niezapomnianą, ważną dla nich, niezwykłą. Taką, która ich zainspirowała swoją postawą, myśleniem, czynem.
Mogli poczuć się chociaż przez chwilę, tym: promykiem nadziei, inni Łuną na tle nieba, Jasnością wśród ciemności, Migotliwym cieniem przechodzącym w olśnienie... lub Światełkiem – tym najmniejszym, ale jakże cennym tlącym się  się u niektórych mimo niepewności..., ale wiara pozwalała Im działać ;)
Bardzo dobrze, że dla nas – ludzi wiary szczególne miejsce zajmują osoby święte.
To niecodzienne spotkanie mogło się odbyć dzięki Parafii Rzymskokatolickiej pw. Opieki Matki Bożej  z  inicjatywy ks. Michała Laskowskiego we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Osięcinach. 
Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za przygotowanie słodkości.

Do zobaczenia za rok.

Justyna Izydorczyk
 Komentarze?   Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku  

<   123456789101112131415161718192021222324252627282930405060708090   >

Znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Komentarze są własnością ich autorów. Wszystkie inne materiały © 2006 by GOK.
Ta strona jest oparta na PostNuke, systemie portalowym, napisanym w PHP. PostNuke jest Wolnym Oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU/GPL.

Możesz pobierać nasze niusy, używając pliku Pobierz nasze niusy
array(8) { ["version"]=> string(3) "1.3" ["state"]=> string(1) "3" ["description"]=> string(47) "A module to display the news on your index page" ["displayname"]=> string(9) "Artykuły" ["regid"]=> string(1) "7" ["directory"]=> string(4) "News" ["type"]=> string(1) "1" ["name"]=> string(4) "News" }